Много църкви в Русенската епархия ще останат затворени дори и за великденското богослужение. Причината е, че има голям недостиг на духовници, предава БГНЕС.
Оказва се, че 260 храма на територията на епархията, се обслужват само от 70 свещеници. Дейността на духовниците в епархията е организирана така, че да могат да обиколят почти всички места, за които отговарят. Ще има обаче и църкви, които ще останат затворени на Възкресение Христово.
Митрополит Наум каза още, че и тази година благодатният огън за Великденското богослужение ще пристигне в Русе от Букурещ през Дунав мост.
Преди два дни правителството отпусна допълнителни средства за вероизповеданията. На официално признатите религиозни общности ще бъдат разпределени около над 20 млн. лв.
Прочетете още
- 21:00 Крал Чарлз III, който дойде при Тръмп, отказа да се срещне с жертвите на Епстийн
- 19:00 Драма в Русе: Стопанка на изчезнало коте обвини жена в системно премахване на обявите ѝ СНИМКИ
- 17:16 След закриването на "Магазин за хората": Как реагираха жителите на Куклен? ВИДЕО
- 20:00 Хулигани със спрейове съсипаха фасадите на обществени сгради в Ръжево Конаре СНИМКИ