Локомотив U17 надигра с 2:1 като гост Монтана на старта на пролетния шампионат на Елитната  юношеска група до 17 години, научи Glas.bg. "Черно-белите" показаха характер и успяха да обърнат мача в своя полза, след като губеха в резултата.

Преди началото на двубоя играчите на двата тима почетоха паметта  на Павел Панов и Георги Марков с минута мълчание. Срещата започна много добре за домакините, които откриха още в 3-та минута след грешка при изпълнението на аут от страна на гостите. В последвалите минути Локо успя да се отърси от шока и започна да търси отговор. В 29-та минута черно-белите съумяха да изравнят. Даниел Чаушев центрира от фаул, а Мартин Паскалев се извиси над всички и реализира с глава - 1:1. Така завърши и първата част.

След почивката "смърфовете" бяха по-настоятелния тим и логично стигнаха до второ попадение в 60-та минута. Роденият през 2002 Илия Смилянов,  който през миналата година тогавашният наставник на U16 често пренебрегваше, се оказа в прегръдките  на своите съотбрници. Халфът стреля от над 20 метра в сглобката на вратата и не остави шансове на стража на Монтана - 1:2. Пет минути по-късно резултатът можеше да бъде 2:2, но домакините пропуснаха дузпа. В заключителните минути на срещата след грубо влизане се получи спречкване между играчи, при което двама бяха изгонени. За Локо това бе бранителят Костадин Чинов.

Локомотив: 22 Йордан Веселинов Йотов - ВРАТАР, 3 Мартин Красимиров Паскалев, 4 Даниел Красимиров Чаушев, 5 Златан Нешев Христев - КАПИТАН, 6 Николай Динков Димитров, 8 Мирослав Мирославов Христов, 9 Филип Пламенов Колев, 10 Кръстьо Рангелов Милев, 20 Петко Василев Петков, 44 Ставри Михайлов Юмерски, 94 Медиан Лилков Паров

Резерви: 99 Йосиф Мазен Киуан, 33 Костадин Методиев Чинов, 2 Велко Спасов Мичкюров, 16 Александър Константинов Биков, 30 Илия Иванов Смилянов, 17 Ириней Йовков Айлов, 80 Виктор Каменов Кутманов