Земята е обхваната от умерено силна магнитна буря, съобщават НИГГГ към БАН във Facebook профила си.
От вечерта на 9 декември Земята е обхваната от умерено силна магнитна буря, дължаща се на регистрирано изригване на Слънцето преди два дни.
Удря ни супер мощна магнитна буря – два дни ни тресе. Пазете се!
Пикови стойности на геомагнитното поле ще бъдат достигнати на 10 и 11 декември, допълват родните учени.
При магнитни бури, специалистите съветват хората да намалят физическата активност и да ограничат алкохола. Задължително е да се взима аспирин, който действа разреждащо на кръвта.
За повишената възбудимост се препоръчват успокояващи средства като мента, глог и валериан.
Увеличете съня, избягвайте да ядете мазни, пържени, пикантни и нездравословни храни. Пийте повече вода и отделете повече време за разходка на чист въздух.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО