Евробабите на село Забърдо изпълниха песен, с която поздравиха американския президент Доналд Тръмп.
Авторът на текста на песента е кметът на смолянското село Валентин Черпоков, а съпроводът с гайда е на Славчо Кехайов.
Двуминутната песен, изпята от Евробабите към селското читалище „Христо Ботев - 1938“, ще бъде записана на диск, който в понеделник ще бъде занесен в американското посолство. Изпълнителите и авторите на песента се надяват дискът да достигне до самия Доналд Тръмп.
Ето и целият текст на песента:
Ой, Доналд, Доналд, ти президенте
ти мир да носиш на цалият свят.
Браво на тебе, чи са наимаш,
Чи са наимаш мир да донесеш
Хабер изпращаш мир да си има,
Мир да си има, в цала Европа,
мир да си има – любов да има,
че в тая пуста война жестока,
много ми майки е разплакала,
много дечица, много вдовици.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ