Поредна доза градски абсурд разсмя и възмути столичани. Малка кола с пазарджишки регистрационен номер беше заснета паркирана не къде да е, а директно върху обръщалото на трамваи 10 и 15 в софийския квартал „Хладилника“.
За случая алармира Лора Андрова в местна група във Facebook, като публикува и снимки, които ясно показват „творческия“ подход към паркирането.
„Извинявайте, но кога ще се търпи това безобразие? Това обръщало на трамвай 10 и 15 ли е или паркинг?“, пита риторично тя.
На кадрите се вижда как автомобилът е разположен спокойно върху зелената площ на трамвайното обръщало – място, което очевидно все по-често се бърка с импровизиран паркинг. Тревата наоколо вече е превърната в кално петно, което подсказва, че това едва ли е първият „гост“ на четири колела, решил да си спести обикалянето за свободно място.
Ситуацията отново повдига познатите въпроси за културата на паркиране в столицата и за онова усещане, че „щом колата е малка, мястото няма значение“. За трамваите, пешеходците и зелените площи обаче това удобство излиза солено – под формата на закъснения, кал и поредната снимка в социалните мрежи.
А полянката? Част от нея вече официално е в „паркинг режим“ – утъпкана, кална и чакаща следващия смел шофьор, решил, че обръщалото е просто още едно свободно място за паркиране.


Прочетете още
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО
- 08:26 Стана ясно кой е младежът, убит заради 40 евро на Лъвов мост
- 21:06 Нападнаха екип на GlasNews по време на репортаж край "Лъвов мост", има задържани СНИМКИ
- 23:00 Дневен хороскоп за 23 юни: Близнаци, любовта е във въздуха - уловете я!