Стотици жители на източното крайбрежие на САЩ, на щатите Охайо и Пенсилвания са заснели необичайно ярка огнена топка в небето, която според експерти най-вероятно е метеор, съобщи ЮПИ.
Повечето записи са направени от жилищни охранителни камери, които заснели ярката светлина в небето около 6 часа и тридесет минути в сряда. Според неправителствената организация Американско метеоритно дружество са подадени над 700 сигнала за явлението.
Експерти от организацията смятат, че огненото кълбо било метеор, който обаче не е част от известните метеоритни потоци.
"Видяхме изключителен метеор", казва пред телевизионния канал Ке Ди Кей Ей - Ти Ви експертът Ралф Кру, според когото метеорът бил много ярък, което е рядко наблюдавано явление над населен район, пише Нова тв.
"Всъщност има много метеори, но обикновено не се виждат над населени райони. Все пак по-голяма част от територията на Земята е океан, така че имам късмет, че можем да видим такъв метеор", казва той.
A meteor was captured on video streaking across the night sky over 16 states and southern Ontario. #ctvnews #meteor #fireball #space #us #ohio #ontario pic.twitter.com/DOOAHLr2hv
— CTV News (@CTVNews) October 1, 2020
Прочетете още
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО
- 08:26 Стана ясно кой е младежът, убит заради 40 евро на Лъвов мост
- 21:06 Нападнаха екип на GlasNews по време на репортаж край "Лъвов мост", има задържани СНИМКИ
- 23:00 Дневен хороскоп за 23 юни: Близнаци, любовта е във въздуха - уловете я!