От днес посетителите на италианския град Венеция трябва да заплащат входна такса в размер до 10 евро за еднодневно посещение на града, което е двойно повече от сумата, която се събираше при въвеждането на схемата миналата година, съобщи ДПА.
Таксата се прилага през всички дни до първия уикенд на май, а след това през всички уикенди от петък до неделя до края на юли.
Общо тази година таксата ще се изисква за 54 дни, което е почти два пъти повече от миналата година.
Посетителите трябва да получат QR код онлайн преди пристигането си и да го изтеглят на мобилния си телефон.
През 2024 г. Венеция стана първият град в света, който събира входни такси от краткосрочните посетители, подобно на музей.
Тези, които нямат билет, рискуват да бъдат глобени с до 300 евро.
Системата остава до голяма степен непроменена спрямо миналата година, но сега плащането се изисква по-често и в по-висок размер.
Лицата, направили ранни резервации, могат да влязат в града срещу 5 евро, докато посетителите в последния момент ще платят 10 евро, отбелязва ДПА.
Прочетете още
- 19:04 Откриха труп на мъж в реката край "Лъвов мост" в София СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО