Често се твърди, че хората са станали по-"затворени", по-"лоши". Посочват се свадите по пътищата, случаите на безхаберие.
Може би затова жестовете на добрина, дори и малка, радват толкова много хора. Подобна е и следващата история от столичните улици.
Неизвестни оставили домашни круши пред блок, за да може всеки, който желае да си вземе.
"Подаряваме", това пишело на импровизирана табела, мъдреща се до малките плодове.
Те били поставени в торбичка на стол, а "композицията" бързо се озовава и в интернет пространството.
Снимката "обикаля" Facebook, където бързо събира десетки позитивни реакции.
"Още има такива хора", заключава Десислава В.
Тя разкрива, че кадърът е заснет на "Ломско шосе" в "Надежда".
Може само да си пожелаем, че в социалните мрежи ще откриваме повече такива жестове, вместо свади и разделение по най-различни въпроси.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО