Голям пожар възникна в столичния квартал "Обеля". 

На 23.06.2026 г. в 17:39 ч. в ОЦ при СДПБЗН е получен сигнал за пожар в къща в кв. Обеля в гр. София. Към мястото на пожара са изпратени 3 ПА и 1 линейка с екипи от СДПБЗН.

При пристигане на място екипите установяват, че горят няколко спомагателни постройки до къщата, пълни с гуми и други складирани вещи.

В къщата е имало лежащо-болен човек, който е изведен от екипите на безопасно място и не е пострадал, съобщиха от пожарната за bTV.

Снимки: Никол В. и Дане Минев / Facebook