Голям пожар възникна в столичния квартал "Обеля".
На 23.06.2026 г. в 17:39 ч. в ОЦ при СДПБЗН е получен сигнал за пожар в къща в кв. Обеля в гр. София. Към мястото на пожара са изпратени 3 ПА и 1 линейка с екипи от СДПБЗН.
При пристигане на място екипите установяват, че горят няколко спомагателни постройки до къщата, пълни с гуми и други складирани вещи.
В къщата е имало лежащо-болен човек, който е изведен от екипите на безопасно място и не е пострадал, съобщиха от пожарната за bTV.


Снимки: Никол В. и Дане Минев / Facebook
Прочетете още
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО
- 15:33 Година и три месеца след сигнала: Дърво само отметна задачата на общината СНИМКИ
- 16:00 Двама непознати се притекоха на помощ на дете в София
- 16:29 16-годишно момиче от София е в неизвестност, близките му търсят помощ