Шофьори на камиони сигнализираха за огромни опашки и дълго изчакване за преминаване на българо-румънската граница при "Дунав мост 2".
На ГКПП "Видин – Калафат" трафикът е интензивен и в двете посоки, съобщи bTV.
Една от причините за увеличения трафик е, че много от шофьорите минават през румънската вместо през сръбската граница, за да избегнат изискването за отрицателен PCR тест.
В краят на август е по традиция и пиковото движение на пункта и заради увеличения лекотоварен трафик от Балканите към Западна Европа.
През последното денонощие е регистриран абсолютен рекорд от 1100 автомобила при 200-300 средно на месец през останалите месеци.
За влизане в България също се чака дълго, предупреждават шофьори на тирове.
Снимка: bTV
Прочетете още
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО
- 15:33 Година и три месеца след сигнала: Дърво само отметна задачата на общината СНИМКИ
- 16:00 Двама непознати се притекоха на помощ на дете в София
- 16:29 16-годишно момиче от София е в неизвестност, близките му търсят помощ