Веднага след протеста на футболните агитки се самосезирах по повод разпространените кадри на полицейско насилие. В рамките на по-малко от 48 часа е установено при дисциплинарна проверка, че петима полицейски служители са нарушили служебната дисциплина. Срещу трима са образувани дисциплинарни производства за превишаване на правомощия и те са отстранени от длъжност. Това каза директорът на СДВР Любомир Николов.
Калин Стоянов: Недопустимо е политически лидер да се меси в МВР
„Срещу други двама тече проверка. Отстранените служители са двама старши полицаи и командир на отделение. В хода на проверката се установят и други служители, които ще понесат отговорност за действията си”, допълни той.
"Бит съм": Мъж търси доказателства за полицейско насилие СНИМКА
Прочетете още
- 18:00 Грозна проява във Велико Търново: Жена изкорени цвете и го скри в количката си ВИДЕО
- 20:22 „Хората лежаха и не мърдаха, мислех, че умирам": 17-годишен с разказ пред GlasNews за ада на катастрофата в София
- 14:00 Столичани останаха изненадани от благородна постъпка на бул. "Симеоновско шосе"
- 19:14 Пешеходци чакат 10 минути светофар в София да светне в зелено
