Вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов свиква спешна среща във връзка с неуредици на Летище "Васил Левски" - София и драстичен инцидент от днес, съобщиха от пресцентъра на транспортното министерство. При инцидента близо 300 пътници на полет от Лондон са били блокирани за близо час в „ръкава“, свързващ самолета с терминала на летището.
Срещата ще се проведе на 22 юни (неделя) от 10:00 ч на Терминал 2. Участие в нея ще вземат ръководството на Главна дирекция „Гражданска въздухоплавателна администрация“ (ГВА), изпълнителният директор на „СОФ Кънект“ и неговият екип, представители на Агенция „Митници“, „Гранична полиция“, както и всички наземни оператори, отговарящи за обслужването на пристигащи полети от трети страни, бише БТА.
Всяко от звената трябва да представи пред министър Караджов вариант за по-добра организация за влизане в България на пътници, пристигащи от страни извън Европейския съюз (ЕС), посочиха от министерството.
Прочетете още
- 08:00 Шофьорка с БМВ блокира автобус в Пловдив, спря в насрещното
- 09:00 "Ганьо си оставя боклука": Гларусите довършват гледката в центъра на Бургас СНИМКИ
- 10:00 „Ниши на ужаса" край детска градина се превърнаха в свърталище за опасни практики
- 11:03 Майка издирва сина си в Берлин: Намериха личната му карта, той е в неизвестност СНИМКА
Мунчо 19:43, 21.06.2025
Да-а.Страхотно име за летище.Интересно на кого му щукна преименуването и защо.