Родопското село Осина засега няма да бъде поставено под карантина и изолирано въпреки откритото огнище на COVID-19 там.
В селото е потвърдена инфекция при 23-ма от 600 жители. Заразата в отдалеченото населено място е донесена от столична болница. Сред установените случаи има и 5 деца.
Първият случай в района е на медицинска сестра, грижила се за болна жена. Тя е била онкоболна и оперирана. В семейството на починалата половината членове са заразени, другата половина – не.
В инфекциозно отделение към момента са общо 11 души с положителен PCR тест. С клинична картина от Осина са 6 души. Няма пациенти в тежко състояние, предава бТВ.
А местната власт настоява за по-строги мерки, включително изолирането на селото, за да се ограничи вируса.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол