Изборите ще бъдат 2 в 1 на 14 ноември. Това обяви президентът Румен Радев от Плевен, където участва в отбелязването на 144-ата годишнина от началото на Третия щурм за освобождението на града.
"Така ще спестим и парите в хазната, и времето на хората", мотивира решението си той и добави, че ще разпусне максимално бързо Народното събрание съгласно изискванията на закона.
„Ще разпусна НС максимално бързо в съответствие с реда и изискванията на Конституцията, Изборния закон и технологичното време”, допълни президентът.
„Явно е, че двете кампании за НС и за президент и вицепрезидент ще текат едновременно и ще се слеят. Убеден привърженик съм на надпартийното съгласие. Ще разчитам на подкрепата на всички почтени българи около големите цели – борбата срещу бедността и беззаконието за свободна и просперираща България", каза още Румен Радев.
По думите му президентската кампания ще бъде още един ориентир за българските избиратели за това кои партии и политици работят за бъдещето на страната и кои бранят корупционните схеми.
За нови политически проекти, Радев каза, че подкрепя ценности, не партии. "Не съм упълномощил никой да говори от мое име. Почтени българи има във всички политически партии и извън тях. Това е моята България. Аз съм заедно с тези хора и за тези години се убедих, че мога да разчитам на тяхната подкрепа", коментира държавният глава.
Прочетете още
- 19:05 Тина Ивайлова: Тези дни се случиха две много интересни неща
- 15:15 Мистерията падна: Стана ясно какво е причинило жестоките травми на Жанета Осипова ВИДЕО
- 18:00 Гледка, от която се подкосяват краката: Деца на ръба на покрив в Пловдив СНИМКИ
- 15:23 18-годишен с 10-месечен стаж зад волана оцеля, негов връстник е загиналият край Карлово