"В Сърница не е задължително навън да се носят маски, защото е доказано, че там вирусът живее не повече от 20 минути", това заяви кметът на Сърница Неби Бозов, съобщава БНТ.
"Те са задължителни за затворените пространства. Всички мерки са съгласувани с НОЩ. В момента се търси нулевият пациент", добави кметът.
Според Бозов новината за аналгинчетата е фалшива. "Не прави чест на отговорните органи да хвърлят вина и да се носят клюки", каза той.
"Нагло е това", добави градоначалникът.
"Ако се спазва социална дистанция и хигиена, за две седмици ще се върнем към нормалния начин на живот", каза още Неби Бозов.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход
