Трогателна снимка на изоставено зайче в клетка до казан за боклук посред зима разгневи социалната мрежа. Стотици потребители не можаха да проумеят що за човек би постъпил така.
От публикацията става ясно, че зайчето е зарязано в София, без да се уточнява точно в кой квартал.
Най-изненадващо самата жена, която е оставила животинката се включи в дискусията, като обясни, че е нямала избор и искала по този начин да намери нов дом на пухкавелката, която се казва Рафи.
"Не обиждайте, ако обичате. Аз оставих зайчето, защото с цел някой да си го прибере. Пробвах да го подаря, но нямаше желаещи, а се местя и няма как да си го взема с мен. Съжалявам, гадно ми е, защото дълго време се грижех за него. Човек понякога е принуден да прави неща, които не иска", написа засегната В. Илиева.
Много от хората обаче въобще не се трогнаха от думите на жената и посочиха, че постъпката й отвратителна.
За щастие зайчето е било спасено, става ясно от коментари под публикацията.
GlasNews.bg научи, че подобен случай е имало и с друго зайче, което е било захвърлено. Той е от месец септември. Тогава историята също има хепиенд, въпреки отношението на бившите собственици към животното.

Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 08:00 „Миризлива саморазправа": Тероризират системно шофьор в София СНИМКИ
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 23:00 Дневен хороскоп за 22 юни: Oвни, Юпитер може да ви отведе на среща