Министерството на регионалното развитие и благоустройството, чрез подчинените си структури, също ще извърши проверка на строежа на плаж Алепу, стана ясно от думите на министър Петя Аврамова.
В парламента тя съобщи, че във връзка с прокурорската проверка на превърналия се в спорен строеж, стартирала на 11 юни, министерството е възложило геодезическо заснемане на Агенцията по геодезия, картография и кадастър, която трябва да изготви и подробен доклад с резултатите, предава БГНЕС.
Споровете около това какво точно е строежът - хотел или укрепително съоръжение, продължават.
„Ние продължаваме да съдействаме. Предоставили сме всички изискани до момента документи - докладите от проверките на ДНСК и РДНСК“, подчерта още Аврамова.
Ревизоро не ще да е "екологична бухалка". Взе решение за строежа на Алепу
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 14:00 Куриер или нарушител? Спор за паркиране завърши с обвинение за удар по автомобил