Горски служители спасиха малко мече, изгубило майка си. То е на около 3-4 месеца и е слязло в гората в близост до вилната зона край Костенец. В събота вечерта мечето е било забелязано в двора на една от вилите и след подаден сигнал, горските служители опитали да го прогонят в гората с надеждата да бъде намерено от майка си. По-късно обаче то отново се върнало край вилите, качило се на едно дърво и там прекарало нощта.
Мечка се разходи край магазин, мина на метри от хора ВИДЕО
„Опитахме неуспешно да прогоним мечето към естествената му среда, за да намери майка си. Но то се връщаше отново и слизаше все по-надолу към село Костенец. Затова решихме то да бъде спасено и да бъде заведено в Парка за танцуващи мечки в Белица”. Това заяви директорът на Държавно горско стопанство – Ихтиман Илияна Чавдарова.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие
Мечока 10:10, 17.07.2023
Върнете бебето на мечката.