Шестима от обвиняемите за аферата с опасния боклук се изправят днес пред Специализирания наказателен съд. Прокуратурата ще иска за четирима от тях „постоянен арест“, а за останалите двама - „домашен арест“.
Постоянен арест ще се иска за заместник-министъра на околната среда Красимир Живков, за когото прокуратурата твърди, че е имал водеща роля в схемата за незаконен внос на опасни и неопасни отпадъци и тяхното рециклиране и депониране. Тя е облагодетелствала русенските бизнесмени Атанас и Пламен Бобокови. Част от схемата са и бизнесмен и екошеф от Плевен.
Подробности за останалите двама от групата не станаха известни, както и за още трима от общо десетте обвиняеми, задържани след мащабната спецакция в няколко града на страната в сряда, на които са повдигнати обвинения само за данъчни престъпления, информира БНР.
Освен за Живков, прокуратурата ще иска задържане под стража и за единия от братята Бобокови, както и за двамата обвиняеми от Плевен. За втория брат Бобоков, според неофициална информация става дума за Пламен, спецобвинението е определило гаранция от един милион лева. Искането от съда за последните двама от задържаните за аферата с боклука е за домашен арест.
Прочетете още
- 19:04 Откриха труп на мъж в реката край "Лъвов мост" в София
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 11:03 Гръмнала гума, човешки жест и вечният спор: Трябва ли всеки да умее да сменя гума