Един от завърналите се от Германия работници в кланица е дал положителен тест за коронавирус. Информацията е потвърдил кметът на Белица Радослав Ревански, съобщи bTV.
Повторният тест е потвърдил, че мъжът е заразен с COVID-19. Дъщеря му е с антитела. Предполага се, че е изкарала болестта в Германия.
Нейният съпруг и шофьорът на буса, с който са пътували към България, са дали отрицателни проби. И четиримата са поставени под карантина.
В Белица беше направено масово тестване, след като български работници от германска кланица, която се е превърнала в огнище на вируса, се завърнаха у нас.
Тричленното семейство се е прибрало в страната в петък. Те са тръгнали от Германия веднага щом разбрали, че голяма част от колегите им в кланицата са заразени.
Заради българи и румънци - кланица стана огнище на COVID-19
Българи от кланицата в Германия - огнище на COVID-19, се прибраха!
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив