Централната избирателна комисия се самосезира по публикация във вестник „Струма” за новорегистрираните 135 жители по настоящ адрес в санданското село Плоски. Както вестникът писа, само за три месеца населението на село Плоски нарасна от 572 на 707 жители. Докато в графата постоянен адрес цифрата е почти еднаква – 570 броя, срещу 576 в края на изминалата година.
От ЦИК искат проверка за законността на регистрацията на новите 135 жители на селото. По компетентност от ЦИК са препратили решението до кмета на община Сандански Кирил Котев, до Областната управа и до Окръжна прокуратура в Благоевград.
Вчера стана известно, че от Окръжна прокуратурата сигналът е препратен до Районна прокуратура в Сандански за извършване на проверка. Съгласно Закона за изборите кметът на общината е задължен в тридневен срок да назначи комисия за извършване на проверка на всички заявления за регистрация по настоящ адрес.
ЛИДИЯ МАНЕВА
Прочетете още
- 15:11 Пазарджиклия заседна на пясъка на плаж в Халкидики, дърпаха го с багер СНИМКИ
- 19:01 Нова звезда на винената карта на България: Семейна изба печели отличие след отличие
- 17:13 Загиналата на пешеходната пътека във Велико Търново е съпруга на известен художник
- 17:00 Русинова: Докато държавата работи до 17:30 ч., камионите убиват денонощно