Претоварени сървъри на Google в източната част на САЩ предизвикаха проблеми за потребителите на Snapchat и YouTube в неделя. Хиляди се оплакаха в социалните медии, че популярните приложения не са достъпни, съобщи АФП.
Google призна проблема и обясни, че става въпрос за “високи нива претоварване на мрежата в източната част на САЩ, засягащи множество услуги в Google Cloud, G Suite и YouTube”.
“Потребителите могат да видят бавно зареждане на резултатите или периодични грешки”, се казва в изявление на компанията и се допълва, че инженерите са завършили първата от двете стъпки за възстановяване на нормалните операции.
Snapchat и YouTube, които са собственост на Google, признаха за проблема в Туитър.
Cloud computing е една от най-доходните услуги на Google, но се сблъсква с остра конкуренция от други технологични компании като Amazon и Microsoft.
През март най-голямата социална мрежа в света Facebook обвини “промяна на конфигурацията на сървъра” за масово прекъсване, засягащо нейните приложения по целия свят. Прекъсването засегна потребителите за най-малко 12 часа в повечето райони на света, като най-сериозно беше положението в Северна Америка и Европа.
Прочетете още
- 18:00 Напук на Божиите и човешките закони: Тийнейджъри убиват из България - 2 случая за 4 месеца
- 19:29 Убиха един добър човек: Кричим поиска справедливост за жестоко пребития Георги СНИМКИ и ВИДЕО
- 18:46 Голям пожар в София: Гъст дим се издига над „Левски Г", огънят се разгоря отново СНИМКИ
- 19:00 Заплахи и обиди след отказ за пари: Жени предупреждават за агресивен просяк в София