Британски депутат разкри в емоционална реч пред парламента по случай предстоящия Световен ден за борба със СПИН, че е ХИВ-позитивен, предаде Ройтерс. Лойд Ръсел-Мойл заяви пред своите колеги, че е бил диагностициран с ХИВ, когато е бил на 22 години.
"Следващата година ще отбележа своя собствена годишнина - 10 години, откакто станах ХИВ-позитивен", каза депутатът от опозиционната Лейбъристка партия. Той заяви, че е решил да говори открито по въпроса, за да помогне на други да потърсят лечение и да се борят с клеймото, свързано с болестта, и защото в събота се отбелязва 30-ата годишнина на Световния ден за борба със СПИН.
"Моето име... може да се появи в утрешните вестници, разбира се, заради това, че съм първият депутат, който обявява в тази зала, че е ХИВ-позитивен", каза Ръсел-Мойл, съобщава БТА.
Той е вторият британски депутат, диагностициран с ХИВ. Бившият лейбъристки държавен министър Крис Смит, който стана първият британски депутат, открито заявил, че е хомосексуалист, разкри през 2005 г., че е ХИВ-позитивен.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив