Пореден вандалски акт в столицата. Емблематичната чешма в софийския квартал “Горна Баня” оцеля едва няколко дни след последния си ремонт и за сетен път стана обект на хулигански прояви.
Чешмата “Ротондата” в парка в столичния квартал е счупена на две и то само шест дни, след като е била ремонтирана.
Жителите в района от години се борят около чешмата да има поставено осветление и видеокамери.
“300 човека да градят, а един да чупи нощно време… не можем да му насмогнем”, коментираха живущите, които дори сами патрулират вечер в района, за да пазят от набези.
“Чешмата ще се възстанови отново. От доста време сме се застъпили за камери. Но самосъзнанието на хората ако не се промени, камерите няма да помогнат”, заяви Стефан Гочев - главният инженер на района.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив