Банка ДСК, която беше глобена с 1 милион лева заради изтичане на лични данни на нейни клиенти, ще пусне специално приложение. Чрез него клиентите ѝ ще могат да проверят дали са изтекли точно техните данни и какъв вид са те, пише в сайта на банката.
По-рано през седмицата стана ясно, че на банката е наложена глоба от Комисията за защита на личните данни, защото хард диск с вътрешна информация е попаднал във външно лице.
След като бяха откраднати данни от Националната агенция за приходите (НАП), тя също пусна приложение, чрез което може да проверим дали е изтекла информация за гражданите.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив