Ивет Лалова-Колио стана шампионка на 100 м на провеждащата се в Правец Балканиада.
Легендарната ни лекоатлетка стигна до успеха с време от 11.23 – с две стотни по-добро от това на израелката Диана Вайсман. Трета остана другата ни представителка – Инна Ефтимова, завършила с време от 11.56 сек. За Лалова това е четвърта титла от балканския шампионат.
Веднага след постижението тя бе поздравена от носителя на „Златната топка“ за 1994 г. Христо Стоичков и министъра младежта и спорта Красен Кралев. Наскоро спринтьорката спечели още една квота за Олимпиадата в Токио догодина и за Световното в Доха, което ще се проведе по-късно този месец.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив