Веригата за бързо хранене KFC ще предложи днес, пробно, за един ден "пиле" на растителна основа в партньорство с производителя на "алтернативно месо" Beyond Meat, предаде ДПА.
Тестът под надслов "Beyond fried chicken" ("Повече от пържено пиле"), който ще се проведе в един от ресторантите на веригата в Атланта, щата Джорджия, ще направи KFC първата US компания за бързо хранене, която въвежда алтернатива на пилешкото месо на растителна основа. "КFC Beyond fried chicken е толкова вкусно, че на нашите клиенти ще им е трудно да разберат, че предложението е на растителна основа", посочи Кевин Хочман, президент на КFC САЩ.
Beyond Meat започна да разработва месо на растителна основа през 2009 година и досега е представил няколко алтернативи на говеждо, свинско и пилешко на пазарите по света. Двете компании уточниха, че ще обмислят въз основа на резултатите от теста евентуално пускане на продукта в цялата страна.
Все още няма яснота дали нововъведението ще бъде тествано в Европа.
Прочетете още
- 19:00 Грозна проява: Камера засне вандализъм пред медицински център във Варна ВИДЕО
- 18:06 "Стара река" погълна пешеходен мост и заля имоти в Пещера, затвориха пътя за Батак* ВИДЕО+СНИМКИ
- 20:00 Не иска пари, иска работа: бургазлии се опитват да вдигнат Краси от пейката
- 18:00 Шофьори спряха под мост, за да предпазят колите си от градушката в София ВИДЕО