Това гласят резултатите от изследване на Световната здравна организация, съобщи Бтв.
Пластмасата в бутилираната вода най-често попада в нея чрез технологията на бутилирането. Изследването е показало, че повечето частици пластмаса в питейната и бутилираната вода са по-големи от 150 микрометра.
Това означава, че те не преминават през стените на червата, а се изхвърлят от организма чрез храносмилателната система. Учените все пак предупреждават, че проучванията по темата са ограничени.
Необходими са допълнителни изследвания, които да дадат по-задълбочени заключения по определени въпроси, допълва здравната организация.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 09:00 "Осъзнайте се - не сте си на село": пловдивчанин алармира за абсурдно пазене на паркоместа
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат