Американски съд осъди фармацевтичния гигант „Джонсън енд Джонсън” да плати 572 милиона долара компенсация заради епидемията от употреба на опиати.
Съдия в Оклахома реши, че компанията е отговорна за задълбочаването на проблема с наркоманиите в щата, като е наводнила пазара с болкоуспокояващи, които са въвеждали пациентите в заблуждение.
Кризата с опиатите, която специалистите смятат за един от най-сериозните проблеми на американското здравеопазване, започва през 90-те години на миналия век. Специалисти прогнозират, че ако не бъдат взети спешни мерки, от свръхдози опиати в САЩ през следващите 10 години могат да умрат около 500 000 души.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив