Акцията в столичния кв. "Христо Ботев" - срещу група за рекет и лихварство. Това обясни вътрешният министър Младен Маринов по повод сутрешните арести, извършени от спецслужбите.
Припомняме, че днес в софийския квартал нахлуха жандармеристи и полицаи и претърсиха няколко адреса. Арестувани са четирима души.
По думите на Маринов престъпната група, занимаваща се с незаконно лихварство, е упражнявала и силови действия спрямо хората, които не са обслужвали взетите си заеми.
По думите му работата продължава и задържаните може да са станали повече.
Очаква се в 13.00 ч. да бъде даден извънреден брифинг, на който ще присъстват заместник-главният прокурор Иван Гешев и главният секретар на МВР Ивайло Иванов.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив