Югоизточната част на Австралия беше засегната от студена вълна в последните дни, а температурите паднаха до три градуса под нулата в планинските райони. В мрежата се появиха видеа, на които се вижда как кенгурута изскачат в снега.
След силните ветрове и студ, които удариха три югоизточни района, в някои части падна сняг.
Потребителят на Twitter Стивън Гренфел засне цели стада кенгуру, развълнуван от необикновената природа, докато минаваше покрай резерват в Нов Южен Уелс.
В допълнение към видеото той написа: „Това не е нещо, което можете да видите в Австралия всеки ден. Снежни кенгурута."
Метеоролозите твърдят, че това е един от най-студените периоди в Австралия през последните години.
В столицата Канбера местните медии съобщиха, че за първи път в Австралия футболен мач се игра на сняг.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 14:00 Куриер или нарушител? Спор за паркиране завърши с обвинение за удар по автомобил