Експлозия в белгийския град Антверпен. Има ранени.
Полицията в града потвърди пред RTL, че вследствие на взрива са се срутили три къщи. Службите претърсват дали има загинали под руините.
Към момента трима души са били извадени живи и са настанени в болница с наранявания, съобщи говорител на полицията.
В акцията са се включили и доброволци от Червения кръст.
Смята се, че в една от сградите е имало най-малко още двама души.
Експлозията е станала в 12:20 ч. местно време в предградието Вилрийк, но причината все още не е ясна, обясняват от Ройтерс.
Според кмета на града взривът се е случил вследствие на изтичане на газ.
През нощта срещу понеделник в Антверпен имаше друга експлозия, при която бяха повредени няколко автомобила и сгради.
Според първоначалната информация става дума за хвърлена граната. Извършителите вероятно са наркобандити, които са разчиствали сметки.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив