Млада жена даде шанс за живот на двама мъже, след като почина от мозъчна смърт.
Органите на 33-годишната жена спасиха двама пациенти от УМБАЛ “Александровска” в столицата, които страдат от бъбречна недостатъчност, съобщават от здравното заведение.
Единият реципиент е на 30 години и все още не е имал хемодиализно лечение. Другият е на 63 години и има диализно лечение от две години. За него това е вторият шанс да получи нов бъбрек. Първият път пациентът не е бил опериран заради проблеми със сърдечносъдовата система.
Двамата трансплантирани пациенти са в стабилно общо състояние и се възстановяват в Клиниката по анестезиология и интензивно лечение на болницата.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив