Софийският градски съд днес разглежда мярката за неотклонение на мъжа, обвинен за жестокото убийство на "Лъвов мост" в столицата. Делото се гледа в Съдебната палата в София, в зала №14.

Обвиняемият беше доведен под засилена охрана и се появи в съдебната зала с покрито лице. Той отказа да коментира случая пред събралите се журналисти и не отговори на въпросите на медиите.

Случаят предизвика сериозен обществен отзвук след трагичния инцидент, разиграл се на Лъвов мост. Софийската градска прокуратура (СГП) вече повдигна обвинение за умишлено убийство на мъжа, който според разследващите е бутнал свой колега през парапета на моста.

По данни на свидетели и близки на двамата мъже, фаталният конфликт е възникнал след спор за доза наркотично вещество, известно сред употребяващите като „билка“.

„Чух викове и се обърнах. Видях как хвърлят момчето, след това се отзовахме на помощ, но видяхме, че вече е късно“, разказа очевидецът Теодор Илиев.

Според свидетелските показания жертвата е била подпряна на парапета на Лъвов мост, когато обвиняемият я избутал. Мъжът паднал от около шест метра височина в канала под моста и загинал на място.

След инцидента полицията е задържала трима души, като само един от тях остава в ареста с повдигнато обвинение за убийство.

Според свидетели обвиняемият и жертвата са работили заедно като миячи на прозорци и до трагедията са били близки приятели.

„Като мият прозорци и си делят парите, бяха много добри приятели, но нещо стана с едни 10 евро. Да, умишлено стана. Директно го хвана, беше в гръб, хвана го за гушата и за краката и директно го изхвърли. Беше златно момче, не беше проблемно въобще“, разказа Мигел – приятел както на жертвата, така и на обвиняемия.

По думите му спорът е възникнал за пакетче от т.нар. „билка“ на стойност около 10 евро. Той твърди, че употребата на това вещество е широко разпространена сред част от хората, които обитават района около Лъвов мост.

Прокуратурата настоява обвиняемият да остане за постоянно в ареста, като посочва тежестта на обвинението и опасността от укриване или извършване на друго престъпление.

Очаква се съдът да се произнесе по искането на държавното обвинение след края на съдебното заседание.