Задържани са двама мъже, отглеждали над 250 растения коноп и държали 38 килограма марихуана в Златаришко, съобщи на брифинг днес директорът на Областната дирекция на полицията във Велико Търново старши комисар Димитър Машов.
Откриха марихуана за над 2 300 000 лева, натъпкана в камион
Мъжете, на 50 и на 52 години, известни на полицията, са задържани в хода на специализирана полицейска операция за противодействие разпространението на наркотични вещества на 14 септември вечерта в имот в златаришкото село Родина, докато са поливали 256 насаждения от рода на конопа, с височина близо три метра. При последвало претърсване в помещения, намиращи се в близост, са намерени и иззети 5 чувала с изсушена листна маса, реагираща на марихуана, с тегло около 38,5 кг. По случая е започнато досъдебно производство за отглеждане и държане на наркотични вещества, пише БТА.
В петък може да пушите трева в Ротердам, а в понеделник да сте престъпник в България
В петък двамата мъже са привлечени в качеството на обвиняеми и с постановление на прокуратурата са задържани за срок до 72 часа, посочи районният прокурор на Велико Търново Тихомир Шабов. В понеделник прокуратурата ще поиска постоянна мярка „задържане под стража“. Насажденията са били засети в стопански двор върху площ от 250 квадратни метра и вероятно двамата задържани са се занимавали с тази дейност още от миналата година, уточниха разследващите.
Работата по разследването продължава под наблюдението на прокуратурата.
Прочетете още
- 16:00 "Къде са институциите, къде е държавата?" Мъж от дни лежи на железопътна гара СНИМКА
- 17:00 "Умираше пред болницата": Свидетели с потресаващ разказ за мъж с инсулт ВИДЕО
- 17:59 ВИДЕО и СНИМКИ от ударите срещу имотната мафия в София: виждат се пачки с евро и арестувани
- 14:00 Садизъм в Пловдив! Поставят "вълчи капани", котки обикалят без крайници СНИМКИ