Районна прокуратура-Хасково внесе в съда обвинителен акт спрямо А.Ш. /20 г./ за причиняване на леки телесни повреди на длъжностно лице - горски стражар, съобщи пресцентърът на Пловдивската апелативна прокуратура. В местност край Хасково обвиняемият и негови познати събирали дърва без разрешение. След като натоварили дървесината в каруци, забелязалите ги патрулиращи в района двама горски стражари със служебен автомобил подали сигнал на движещите се да отбият и спрат.
Вместо да изпълни указаното му от служителите, обвиняемият А.Ш. замахнал с използвана като камшик пръчка с поставен на нея гумен ремък и ударил през отворения прозорец на автомобила пострадалия в областта на лицето и в ръката. По делото са били разпитани свидетели, извършени са експертизи, събрани са гласни и писмени доказателства.
Предстои Районен съд-Хасково да насрочи първо заседание, като предвиденото при доказване на вина наказание е до 3 години лишаване от свобода, уточняват от държавното обвинение.
Прочетете още
- 19:00 Телефон на дете в Ловеч „отиде" в чужд джоб. Познавате ли тази жена? ВИДЕО
- 20:00 Бездушие в Сливен: Жена изрита кучето си на улицата, защото не лаело
- 17:00 Търново, електробус № 100 и малките добрини, които значат много
- 18:00 Паркиране без граници: В Карлово - кола на място за велосипеди, в Русе - кон СНИМКИ