Най-малко 22 души са загинали снощи при нападение с три камиона бомби в контролирания от кюрдите град в Североизточна Сирия Тел Тамер, съобщи днес Сирийският център за наблюдение на човешките права, цитиран от Ройтерс.
Организацията посочи, че броят на жертвите в Тел Тамер вероятно ще се увеличи.
Градът се намира в североизточната сирийска провинция Хакаса и е под контрола на кюрдските милиции Сили за защита на народа, които се бият срещу "Ислямска държава", разчитайки и на въздушните удари на оглавяваната от САЩ коалиция.
/БТА/
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 08:00 „Миризлива саморазправа": Тероризират системно шофьор в София СНИМКИ
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 11:03 Гръмнала гума, човешки жест и вечният спор: Трябва ли всеки да умее да сменя гума