Отборът на Атлетик Билбао очаквано нямаше никакви проблеми срещу тима на Линенсе в турнира за Купата на Краля в Испания. „Баските“ се наложиха с категоричното 6:0 и след успеха си в първия мач с 2:0, безпроблемно продължават напред към 1/8-финалите в турнира. Головете за домакините реализираха шестима различни футболисти, а през първото полувреме падна само един гол. Домакините поведоха в 9-ата минута чрез Оскар де Маркос, а през втората част реализираха пет безответни гола. Хавиер Ерасо, Шабиер, Кике Сола, Раул Гарсия и Микел Рико оформиха пълния разгром над аналуския тим. Така с общ резултат 8:0 тимът на Атлетик Билбао преминава в следващата фаза, където се очаква да срешне далеч по силен съперник. В същото време тимът на Ейбар също намери място в 1/8-финалите в турнира, въпреки че загуби първия си мач с Поберадина с 0:3. Днес домакините резлизираха четири безответни гола и с общ резултат 4:3 отстраниха своя противник. Райо Валекано също премина в следващия етап благодарение на гола си на чужд терен срещу Хетафе. Домакините от Мадрид се наложиха с 3:1 в реванша, но след загубата си в първия мач с 0:2 отпадат от надпреварата.