Усман Дембеле направи страхотен неофициален дебют с екипа на Борусия Дортмунд, след като реализира гол след само 3 минути игра за "жълто-черните". Бившият нападател на Рен започна като титуляр в първата контрола на новия си отбор срещу нискоразредния тим на Еркеншвик.  Двубоят завърши 5:2 за Борусия, а Дембеле откри резултата още в 3-ата минута. До почивката френският суперталант продължи да тормози защитата на съперника, който си отбеляза автогол чрез Денис Конарски. След почивката Томас Тухел заложи на изцяло нова единайсеторка, а юношата Феликс Паслак направи 3:0 след 4 минути игра. Кристоф Цимерман бе следващият, който се разписа, а в края на двубоя Гонсало Кастро отбеляза петия гол за своя тим. Съперникът все пак върна две попадения в последните минути. .@Dembouz: Erstes Tor nach drei Minuten! // Scored after three minutes: Ousmane Dembélé. #svebvb 0-2 HT. pic.twitter.com/udYgcqNB7m — Borussia Dortmund (@BVB) July 8, 2016 Коментирай