Над половината население на САЩ - 65 на сто, смятат, че президентът Доналд Тръмп не заслужава доверие.
По данни от анкета на в. "Вашингтон пост" и телевизия Ей Би Си, публикувани днес, това е минималната подкрепа за президент на САЩ, регистрирана от 70 години, откакто се правят подобни допитвания, предаде БТА като се позова на ТАСС.
Шейсет и пет на сто от участниците нямат доверие на Тръмп, а също толкова са на мнение, че за близо 9 месеца на висшия пост той не е постигнал никакви резултати. Положителни оценки за дейността му дават само 35 на сто.
Американците са недоволни от икономическата политика на Тръмп (53 на сто), от реформата в здравеопазването (70 на сто), от това как президентът решава въпросите, свързани с междурасовите отношения (70 на сто). 40 на сто обаче отговарят с "да", запитани дали според тях Тръмп е силен лидер.
Анкетата е осъществена от 29 октомври до 1 ноември сред 1005 участници; възможната грешка е 3,5 процента, добавя ТАСС.
Прочетете още
- 09:00 Момче, днес ти си героят! Спасител във Варна вади хора от морето един след друг
- 08:00 "Чисто своеволие"?: Странно съоръжение се появи пред вход на блок СНИМКА
- 09:26 Ректорът на МУ-София получи максимална оценка и за втората година от мандата си
- 11:40 СНИМКИ показват изпепелените коли в Пловдив, започна разследване