Разширен състав на Шуменския окръжен съд (ШОС) с председател съдия Румяна Райкова постанови присъда, с която призна Е.М.Б. от Шумен за виновен за това, че на 26 септември 2015г. умишлено умъртвил Г.И.Х. от същия град, като това е извършено с особена жестокост и при условията на опасен рецидив.
Съдът наложи наказание “Доживотен затвор” при първоначален специален режим на изтърпяване на така наложеното наказание. Това съобщиха от ШОС.
Със същата присъда ШОС осъди Е.М.Б. да заплати на майката на пострадалата сумата от 60 000 лева, представляваща уважен граждански иск за неимуществени вреди.
Присъдата не е окончателна и може да бъде обжалвана в 15-дневен срок пред Апелативен съд – Варна.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол