Гърците излязоха с нова забрана, пряко засягаща българските рибари в южната ни съседка, пише в. "Телеграф".
Струма и Ангиста, две от най-посещаваните от нашенците реки, стават недостъпни с автомобил. Властите в Серес са издали заповед, според която е забранено шофирането по земеделски пътища по поречията на Струма и Ангиста.
Това означава, че рибарите ще трябва да паркират на разрешено място далеч от реките и да пренасят на ръка багажа и риболовните си такъми или да си носят велосипеди.
В противен случай ги очакват солени глоби от 300 до 500 евро.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие