Два американски бомбардировача B-1B от остров Гуам и четири изтребителя пето поколение F-15 B, базирани в Япония, са провели днес учения в небето над Южна Корея, заедно с южнокорейски изтребители F-15K .
Самолетите са поразили тренировъчни цели, съобщи източник от южнокорейското правителство, цитиран от Йонхап, предаде ТАСС.
В тях са участвали шест южнокорейски изтребителя, каза източник от министерството на отбраната, цитиран от Ройтерс.
Според информацията ученията са били в отговор на неотдавнашните провокации на Северна Корея. На 15 септември Пхенян изстреля балистична ракета над северния японски остров Хокайдо. Тя прелетя 3700 км и падна в Тихия океан. Преди това, на 3 септември, Пхенян проведе шестия си ядрен опит.
(БТА)
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив