По тях може да разберем дали имаме анемия. Ако са бледи и набраздени, може да се окаже, че имате дефицит на желязо в организма.
За проблеми, свързани с черния дроб, също може да се съди по ноктите. Ако те са напълно бели, веднага си запишете час при доктор.
Този цвят може да е сигнал за диабет, сърдечни проблеми или хиперактивност на щитовидната жлеза.
Белите малки линии върху ноктите невинаги са причина за тревога. Може да се окаже, че е дребна травма, която ще премине заедно с тяхното израстване. Но ако лините са хоризонтални и по цялото протежение на нокътя, може да е сигнал, че нивото на протеини в организма е ниско или че имате бъбречен проблем.
Ако пък ноктите ви са оцветени в синкаво, това може да е знак, че не достига достатъчно кислород до пръстите ви. Някои хора имат лошо оросяване на крайниците, но при други това е сигнал за респираторни проблеми или симптом за Болестта на Рейно (промени в кожата, дължащи се на съдов спазъм в микроскопичните кръвоносни съдове).
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив