По тях може да разберем дали имаме анемия. Ако са бледи и набраздени, може да се окаже, че имате дефицит на желязо в организма.
За проблеми, свързани с черния дроб, също може да се съди по ноктите. Ако те са напълно бели, веднага си запишете час при доктор.
Този цвят може да е сигнал за диабет, сърдечни проблеми или хиперактивност на щитовидната жлеза.
Белите малки линии върху ноктите невинаги са причина за тревога. Може да се окаже, че е дребна травма, която ще премине заедно с тяхното израстване. Но ако лините са хоризонтални и по цялото протежение на нокътя, може да е сигнал, че нивото на протеини в организма е ниско или че имате бъбречен проблем.
Ако пък ноктите ви са оцветени в синкаво, това може да е знак, че не достига достатъчно кислород до пръстите ви. Някои хора имат лошо оросяване на крайниците, но при други това е сигнал за респираторни проблеми или симптом за Болестта на Рейно (промени в кожата, дължащи се на съдов спазъм в микроскопичните кръвоносни съдове).
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 10:43 Кола разби витрина и се вряза в стоматологичен кабинет в София СНИМКИ
- 10:00 Познат сценарий - обществото посочва виновника още в първите часове и това почти винаги е шофьорът
- 12:07 Тежък инцидент в Кресненското дефиле: Валяк се стовари върху кола ВИДЕО