Рускинята Мария Шарапова победи номер 1 в схемата Симона Халеп (Румъния) и записа втори успех в "Червената група" на Шампионата на WTA в Сингапур с награден фонд 7 милиона долара. Третата поставена Шарапова надделя над Халеп с 6;4, 6:4 за 1:54 час.  Рускинята поведе с 2:0 в първия сет, но румънката изравни. След 4:4 Шарапова спечели подаването си, а в деветия гейм направи нов пробив и приключи първата част след 55 минути игра.  Във втория сет Шарапова доминираше и след два пробива взе аванс от 5:1. Халеп не се предаде и върна един от пробивите, но при 4:5 допусна рускинята да вземе подаването й, с което стигна до крайната победа. В първия кръг Шарапова победи Агниешка Радванска. В другия мач от групата днес Флавия Пенета надделя над Агниешка Радванска със 7:6(5), 6:4. В третия кръг Шарапова ще играе с Пенета, а Халеп излиза срещу Радванска. Първите две тенисистки от групата се класират за полуфиналите. Срещи от втория кръг в "Червената група" на Шампионата на УТА в Сингапур с награден фонд 7 милиона долара: 3-Мария Шарапова (Русия) - 1-Симона Халеп (Румъния) - 6:4, 6:4 7-Флавия Пенета (Италия) - 5-Агниешка Радванска (Полша) - 7:6(5), 6:4 Временно класиране: 1. Мария Шарапова 2 2 0 4:1 4 точки 2. Симона Халеп 2 1 1 2:2 2 3. Флавия Пенета 2 1 1 2:2 2 4. Агниешка Радванска 2 0 2 1:4 0 /БТА