Отборът на Олимпик Марсилия се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Лигата във Франция, след като надигра втородивизонния Бург Перона с 3:2 като гост. Наставникът на „финикийците“ Мичел заложи на голяма част от титулярите си и те не го подведоха. Още в 13-ата минута Буна Сар откри резултата за марсилци и внесе допълнително спокойствие в играта им. Противникът обаче не се предаде и в 27-ата минута равенството беше възстановено. Лактар Бусаха беше точен от дузпа, след което дват атима се оттеглиха на почивка при 1:1. След паузата Марсилия пак успя да вкара рано. Лукас Окампос беше точен в 50-ата минута, а четвът час преди края играещият под наем от Нюкасъл Реми Кабела покачи до 3:1. Домакините възвърнаха надеждите си в продължението на мача, когато отново Бусаха и пак от дузпа намали до 2:3. До края обаче беше останало твърде малко време и Марсилия продължи в следващата фаза. Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOS