С два гола в края на първото полувреме Черно море поведе на Вихър (Строево) в мача за Купата на България, който се играе на стадиона в квартал „Коматево”. В 40-ата минута на двубоя пловдивчанинът Симеон Райков изненада вратаря Малинов с премерен далечен удар с левия крак. Две минути преди края Варела удвои засичайки топката с глава след центриране отдясно. Гостите имат пълно превъзходство над амотьорите, пропуснаха още няколко чисти положения. Веднага с началото на втората част Райков направи преднината на "моряците" класическа с тупалка от три метра. В 52-ата миунта Йосков след корнер отблизо покачи резултата - Вихър-Черно море 0:4. Мартин Костадинов с глава след центриране отляво фиксира 0:5