Депутатът от Върховната Рада Игор Мозийчук призова в ефира на телевизионния канал „112“ украинските власти да поемат отговорността за убийството на лидера на Донецката народна република (ДНР) Александър Захарченко, предава РИА Новости.
По думите на депутата, Киев е имал пълното право да се разправи със Захарченко, както и с други противници на украинския режим, които според Мозийчук са „терористи“.
„Трябва да кажем открито, че „терористите“ не ги ликвидира ФСБ (Федералната служба за сигурност на Русия), а ние сами. Никъде по света с „терористите“ не водят преговори, няма да го направим и ние... Той беше ликвидиран от нашите спецслужби“, заяви депутатът. Той напомни, че по-рано срещу Захарченко е имало няколко покушения и, по неговите думи, на всички е известно, че те са подготвени в СБУ (Службата за сигурност на Украйна).
При това Мозийчук обвини украинските власти в страхливост заради нежеланието им да признаят ролята си в убийството на лидера на ДНР.
РИА Новости припомня, че Александър Захарченко загина на 31 август в резултат от взрив на бомба в ресторант „Сепар“, намиращ се в центъра на Донецк. Тежки наранявания получи и министъра на финансите Алекснадър Тимофеев.
Генералната прокуратура на самопровъзгласената република възбуди наказателно дело по текста за „терористични актове“. МВнР на Русия също оцени убийството на Захарченко като терористичен акт.
Прочетете още
- 17:00 След отказ в Германия: Лекари от болница „Селена" запазиха матката на пациентка с 15 миоми
- 23:00 Дневен хороскоп за 27 април: Стрелци, романтиката ще бъде навсякъде около вас!
- 20:01 Дами аварираха на път в Пловдив, полицаи не разочароваха СНИМКИ
- 08:00 Вкусът на дълголетието: РЕЦЕПТА за супа, която си струва да опитате