Двамата германски журналисти, които бяха арестувани в Североизточна Гърция, близо до границата с Турция, за "незаконно влизане в забранена зона", бяха освободени днес след като бяха изправени пред съд в близкия град Орестиада, съобщи агенция Франс прес. Двамата журналисти, 33-годишна жена и нейният 31-годишен колега казали, че правят документален филм за германската телевизия А Ер Де за мигранти и "неволно са проникнали вчера в забранената зона", се посочва в съобщение на телевизионния канал. Според германското посолство в Атина и местните власти такъв вид инциденти "се случват често", тъй като въпросната зона не е достатъчно ясно означена или оградена. Поради това съдът е намерил журналистите за невинни, предава БТА. Районът, в който журналистите са били арестувани, е част от популярния маршрут за мигранти и бежанци, бягащи от Африка и Близкия изток към Западна и Северна Европа. Мнозина опитват да преминат през река Марица, минаваща по турско-гръцката граница. Миналата седица Турция арестува двама гръцки войници на турско-гръцката траница "за незаконно влизане в Турция". Двамата войници признаха, че са преминали граничната бразда, но обясниха, че са се заблудили в снега. Съд в Одрин отхвърли искането на гръцката страна задържаните да бъдат освободени.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 10:43 Кола разби витрина и се вряза в стоматологичен кабинет в София СНИМКИ
- 10:00 Познат сценарий - обществото посочва виновника още в първите часове и това почти винаги е шофьорът
- 12:07 Тежък инцидент в Кресненското дефиле: Валяк се стовари върху кола ВИДЕО