Районът около емблематичната опера в Сидни бе отцепен за час и половина заради полицейска операция, предприета след информации, разпространени в социалните мрежи, предаде Франс прес.
Всички хора, намиращи се в сградата на операта, бяха евакуирани като предпазна мярка, съобщи официален представител на полицията в щата Нов Южен Уелс след края на операцията в центъра на Сидни, предаде ТАСС.
"Въз основа на информация, разпространена в социалните мрежи, полицията проведе операция в района на операта в Сидни и в Манли", район в северната част на града, каза представител на полицията в щата. "Операцията бе предпазна мярка и вече е завършила", каза източникът и допълни, че не може да съобщи други подробности.
Няколко местни медии изказаха предположение, че полицията е получила съобщение за бомба, заложена в едно от корабчетата, пътуващи между центъра на Сидни и Манли.
Заради действията на полицията е било отменено движението по фериботна линия от операта, обявиха градските транспортни власти в Twitter, пише БТА.
Прочетете още
- 19:00 Любов, превърната в робство: Telegram, TikTok и сайтове за секс - новите оръжия на сводниците ВИДЕО
- 11:00 "Ако Емрах кихне, става новина": Тони Стораро изригна след нарушението на сина си в Созопол
- 11:51 Нова бомбена заплаха в Пловдив! Евакуираха Общината, Данъчното и още ключови сгради СНИМКИ
- 21:00 "Катастрофата не пита": Два смущаващи случая на пътя взривиха социалните мрежи